Drodzy Przyjaciele i Rodzinko...
Postanowiliśmy stworzyć swojego "bloga", aby podzielić się z Wami tym co przeżyliśmy i zobaczyliśmy. Chcemy być blisko Was pomimo dzielących nas odległości. Większość zdjęć jest zrobiona przez nas. Niektóre pożyczyliśmy. Za co dziękujemy bardzo ich autorom:).
Komentarze mile widziane. Blog działa od stycznia 2006.
A&M

07.07.2006

Torino...

W czerwcu 2006 odwiedziliśmy Turyn."Główny ośrodek Piemontu, znany ze znakomitej kuchni i wina"... być może:), dla nas na pewno słynie ze smakowitych lodów - gelatto:D. Osatnio odbyły się tu Igrzyska Olimpijskie.

Aby dojechać do Turynu trzeba było przedostać się przez góry i 2 przełęcze: Col d'Iseren i Col du Cenis (na zdjęciu Lac du Cenis-jezioro na przelłczy)


"AVE CESAR!"


Nie ma to jak złapać byka za rogi:)


Ulicami miasta. Tu aż roi się od turystów, o każdej porze roku.


W Turynie znajduje się jedno z nawiększych na świecie muzeum egipskie tzw. Museodelle Antichita Egizie di Torino. A tak wygląda pełna koncentracja:)


A tu ja z kumplem z lat szkolnych. Trochę się zasiedział nieprawdaż?


Znajduje się tu wsapniała, tajemnicza komnata, w której można podziwiać posągi, sarkofagi, spinxy. Niesamowite, że ekspedycja włoskich naukowców przytargała to wszystko ziemi egipskiej. Oczywiście, że można przywiezc pamiątki z różnych krajów;), ale nie w takich ilościach. Aha, co mnie zdziwiło, to to, że mozna było dotykać wielu eksponatów.


CAŁUN TURYŃSKI (La Sacra Sindone)
czyli prześcieradło pogrzebowe, którym został owiniety Jezus po zdjęciu z krzyża. Mierzy 4,42m na 1,13m. Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że to oryginał. Oczywiście to poniżej to zdjęcie. Całun złożony jest w specjanej kapliczce w tejże Katedrze przy Via San Domenico


"Szukam, o Panie Twojego oblicza" /Ps 27, 8/

Brak komentarzy: