Drodzy Przyjaciele i Rodzinko...
Postanowiliśmy stworzyć swojego "bloga", aby podzielić się z Wami tym co przeżyliśmy i zobaczyliśmy. Chcemy być blisko Was pomimo dzielących nas odległości. Większość zdjęć jest zrobiona przez nas. Niektóre pożyczyliśmy. Za co dziękujemy bardzo ich autorom:).
Komentarze mile widziane. Blog działa od stycznia 2006.
A&M

03.03.2006

Zwiedzaliśmy okolice;)

Bourg Saint Maurice - TU MIESZKAMY
Przeprowadziliśmy się tu 1 listopada 2006. Pomimo tego, iż nie jest to zatrważająco wielkie miasto, a wręcz przeciwnie, nie ma problemu z dostępem do podstawowym organizacji społecznych i komercyjnych:). Jakby kto pytał, to jest tu wszystko oprócz lotniska. Poza językiem francuskim mozna tu usłyszeć wiele innych języków z całego świata.

Panorama Bourg St Maurice. Jak widać na załączonym obrazku (za odp. oplatą:) można pośmigać tu na paralotni.

autor: G. Sawicki

"Rue Pietons", czyli uliczka, ktora mozna sobie pospacerować i nacieszyć oko oraz kupic przeróżne wyroby regionalne i pamiątki.Kościół, widok od strony dzwonnicy


Na spacerze...
autor:R. Zagula
"Tous directions", czyli wszystkie kierunki na wschód od Bourg.Espace Eau Vive du B.St.M. - Międzynarodowy Tor Kajakarstwa Górskiego w Bourg St. Maurice
Jeden z największych torów w Europie. Przepiękne okolice, szczególnie wiosną i latem.
Odbywają się tu zawody narodowe i międzynarodowe, treningi oraz szkółka kajakarska. W sezonie letnim można przeżyć niesamowitą przygodę i wybrać się na rafting, hydro-speed, albo spływ kajakiem po rzece Isere.A to na dowód, że i my tam chodzimy...
Tignes
Poza sezonem to małe miaseczko, prawie wymarłe. Natomiast w sezonie zimowym przeradza się w "mekkę narciarską" z dostępem do 65 tras zjazdowych o długości 150 kilometrów i rozciągających się na powierzchni 5000 hektarów! Cały obszar L`Espace Killy (czyli łącznie z Val d`Isere) to przestrzeń ok 10000 ha ze 129 trasami o łącznej długości 300 km! Nieźle, co nie? W Tignes co roku odbywa się inauguracja zawodów Pucharu Świata w snowboardzie ISF.


Tama w Tignes (Barrage de Tignes)
Potężnych rozmiarów tama w Tignes spiętrza wody jeziora Lac du Chevril. Z drugiej strony namalowany jest olbrzymi obraz mężczyzny, który tak jakby właśnie skoczył... z tamy rzecz jasna.

Tignes - dolne


Tignes Le Lac
autor: A. Zblewski


Val d'Isere
To miasteczko, położone w dolinie Haute-Terantaise, razem z Tignes tworzy tzw. Espace Killy - bardzo dobre warunki narciarskie (w tym roku trochę gorsze;)

Widok na Val d'Isere od strony Włoch


La Face de Bellevarde- bardzo trudny stok narciarski o nachyleniu 63%, na którym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Albertville w 1992 roku zorganizowano bieg zjazdowy mężczyzn.


Przelęcz Św. Bernarda (Col du Pt. Saint Bernard)

Przez przełęcz Św. Bernarda przebiega przejescie graniczne Francja-Włochy. Można tu zobaczyć kopiec Sw. Bernarda z jego wizerunkiem, zwiedzić kilka ciekawych szlaków turystycznych, obejrzeć wykopaliska, kaplicę Sw. Barbary oraz starą budowlę, w której kiedys znajdowało się Hospicjum.

Widok na przełęcz i na Hospicjum

autor: Anna Hinz


Kopiec Św. Bernarda


Jescze 2 metry i Italia:)
autor:A. Hinz

No i bernardyn:)

Brak komentarzy: