Drodzy Przyjaciele i Rodzinko...
Postanowiliśmy stworzyć swojego "bloga", aby podzielić się z Wami tym co przeżyliśmy i zobaczyliśmy. Chcemy być blisko Was pomimo dzielących nas odległości. Większość zdjęć jest zrobiona przez nas. Niektóre pożyczyliśmy. Za co dziękujemy bardzo ich autorom:).
Komentarze mile widziane. Blog działa od stycznia 2006.
A&M

07.08.2007

AOSTA

A to mała zmiana w prowadzeniu bloga...pokaz slajdów:))). Eureka!

Wycieczka do przepięknego włoskiego miasteczka Aosta - stolicy Doliny Aosty (fr. Vallée d'Aoste) - wg Wikipedia: "kraina historyczna i autonomiczny region administracyjny w północno-zachodnich Włoszech, na pograniczu z Francją i Szwajcarią. Region jest wysokogórskim obszarem, obejmującym najwyższe partie Alp włoskich ze szczytem Mont Blanc, poprzecinanym licznymi dolinami wartkich, lecz krótkich rzek, często wylewnych.
Na północy krainy występują Alpy Pennińskie, na południu Alpy Graickie, w środkowej części dolina rzeki Dora Baltea.)"Na zdjęciach możecie podziwiać przejście graniczne FR-IT:), zabytki miasta tj:część fasady neo-klasycznej oraz wieże katedry Sw. Jana Chciciela, ruiny amfiteatru romanskiego, murów miejskich, bramy pretoriańskiej, Placu Chanoux (fot. gdzie stoimy z mapą i fot. z flagami), mostu romańskiego, łuku triumfalnego Augusta, część kościołu kolegiackiego Saint Orso wraz z kryptą pochodzącą z VIII w (fot. z kolumnadą), muzealne ikony, dziwnych tubylców;) i naszą wycieczkę w składzie: Sabinka, Tomek, Kasia, Grześ, Zosia, mama Grześka, Madzia i Martynka, no i my:).

Brak komentarzy: